Gidsje
zondag 1 augustus 2010 | | Inloggen
HomeGroep 8Gidsje
 
 
 

v...Ignatianen geen nerds, maar flirts ...
Het St.Ignatiusgymnasium in Amsterdam is een school met goede resultaten, het koor naar Japan, winnaar op vele debatten en bovendien een superleuke, sfeervolle en gezellige school.

Wij zijn Rimke, Jonne, Eveline, Jasper & Conor en we zitten in klas 2A op het IG en we willen jullie informatie geven over onze school. En misschien zien we jou volgend jaar wel door de gangen lopen.

Oude & nieuwe schoolgebouw                                         

Het oude schoolgebouw zit momenteel in een verbouwing. Er wordt een hele nieuwe vleugel gebouwd.
De verbouwing duurt nog circa anderhalfjaar, maar daarna zitten we wel in een prachtig schoolgebouw.



Het schoolplan van het St.Ignatiusgymnasium bevat de kernzin:
‘Betekenisvol leren in een activerende en veilige omgeving. Dit vormt een richtsnoer voor ons onderwijs.’

Buitenschoolse activiteiten
Op het IG zijn veel creatieve, buitenschoolse activiteiten. Bijvoorbeeld het IG orkest, de bigband en het koor. Als je in het orkest, de band of het koor zit, treedt je niet alleen op school op, maar ook bijvoorbeeld op het prinses Christina concours.
Twee keer per jaar is er een Groot Podium, waar iedereen mag optreden.
We debatteren ook vaak op school. Tijdens Nederlands, maar ook bij de debatclub.
Naast het kamp in de eerste klas, ga je in de 2e naar Schiermonnikoog, in de vierde op survival in de Ardennen, en in de vijfde naar Rome. Daar leer je over de Grieken en Romeinen, maar ook over de gebouwen die daar staan.
Drie keer per jaar is er schoolfeest, waarvan één kerstgala.
Maar het hoogtepunt van het jaar is toch echt de schoolstrijd. Daar strijden alle klassen tegen elkaar in veel verschillende onderwerpen, zoals muziek, sponsorloop en debat.

Kantine Liefde gaat door de maag en aangezien er veel  liefde op deze school is moet er ook eten zijn. En dat vind je in de Kantine van Lolita. Broodjes, frisdrank, chocola en koffie. Voor iedereen wat in de kantine. 
Mohammed Het hart van deze school, Mo de conciërge, hij regelt de absenties, heeft altijd een fietspomp, geeft je aspirientjes als je ziek bent, is altijd in voor een praatje en is de steun en toeverlaat van iedereen!

Magister Wat is Magister? Het is een online cijferlijst op de IG-site, waar elke leerling een account heeft. Je kan niet alleen al je cijfers zien, maar ook je absenties. En, heel fijn voor de ouders, zij kunnen ook jouw cijferlijst in de gaten houden.

Nablijven Als je te laat komt moet je je de volgende dag om 8 uur melden. Als je bijna nooit te laat komt, kun je er nog wel onderuit komen door je leraar lief aan te kijken, maar als het een gewoonte wordt dan moet je een half uur eerder je bed uit. Als je je niet meldt om 8 uur moet je die dag een uur nablijven.

Het rooster Het rooster op het IG is erg handig, omdat we een 70-minuten rooster hebben.
Je hebt maximaal 5 vakken per dag in de 1e klas en hoeft dus ook maar voor 5 vakken boeken mee te nemen. Op elke dinsdag is er een 60-minuten rooster en dan ben je dus ook eerder uit. Soms ben je ook op een dag een uur minder ingeroosterd of valt er een uur uit, daardoor ben je ook eerder uit.

Docente
Op het IG zijn er 
leraren in alle soorten & maten. Zorg er voor dat je niet te vaak je spullen vergeet of je huiswerk vergeet te maken. De afdelingsleider van de 1e klas is mevrouw Padding.



Latijn & Grieks
Omdat het IG een gymnasium is wordt er ook Latijn & Grieks gegeven. Latijn & Grieks zijn dode talen. Ze worden dus niet meer gesproken. Dat wil niet zeggen dat je niks aan deze talen hebt want ze helpen je namelijk bij het leren van andere talen die van het Grieks en Latijn zijn afgeleid.


X8
Een bijzonder vak op het IG is X8. Het is een mengeling van exacte vakken, zoals natuur- en scheikunde en technisch tekenen. Je gaat bijvoorbeeld een moord oplossen, een project over gehandicapten doen en een brug van bamboe en raffia bouwen.


Kennismakingskamp
Elk jaar gaan de eerste klassen op kennismakingskamp in oktober.
De eersteklassers gaan dan naar Bergen aan Zee of naar Egmond. Vorig jaar zaten wij in Egmond. Het is daar heel gezellig en er zijn allemaal activiteiten te doen. We gaan bijvoorbeeld een dagje naar het strand om te wandelen, er is ook een sportdag en een bonte avond. Je doet allemaal spelletjes met elkaar en je leert elkaar snel kennen.

De kennismakingsdag
Heb je het IG gekozen als je nieuwe school dan ben je uitgenodigd voor een kennismakingsdag. Als aanstaande Ignatiaan krijg je dan te horen wie je nieuwe klasgenoten worden. Na een lange zomer wachten is daar eindelijk de eerst dag, nou ja het eerste uur. Want je hoeft alleen maar je rooster op te halen. Daarna heb je nog 1 dagje vrij, dan begint het schooljaar met een openingsviering en daarna je allereerste drie lesuren op het IG…

Zo, nu weet je wat meer van het IG.

Wij wensen je veel succes bij het kiezen van een middelbare school en misschien tot volgend jaar!

Ignatiusgymnasium | Privacybeleid | Gebruiksovereenkomst | Copyright (c) 2010 Ignatiusgymnasium